Milí návštěvníci, vítám Vás.

Tyto stránky jsou pro Vás, kteří hledáte profesionální psychologickou a psychoterapeutickou péči. Jsem psycholožka a certifikovaná psychoterapeutka se soukromou praxí v Olomouci. Věnuji se individuální a párové psychoterapii a hypnoterapii. Jsem členkou České asociace pro psychoterapii.

Každý člověk v průběhu života zažije situace, ve kterých si neví rady, které jsou pro něj nečekané a velmi náročné nebo traumatizující. V těchto chvílích může být spolupráce s odborníkem možností, jak tímto obdobím projít rychleji a taky třeba s rozšířením vlastních schopností a možností a růstem.

Pracuji s klienty, kteří mají potíže v životě (ve vztazích, v práci, v emoční oblasti, a všem lidském) a těm, které trápí starosti v oblasti psychosomatických onemocnění.

Jsem zde pro klienty, kteří hledají a chtějí najít řešení svých potíží, kteří se chtějí uzdravit a být spokojeni. Rozšířit své možnosti a využít své schopnosti a potenciál.

Pro klienty, kterým vyhovuje, že pracuji bez zadávání osobních údajů do systému zdravotního pojištění a jejich uchovávání. S údaji, které mi klienti poskytnou, nakládám v souladu s GDPR.

Pokud se i Vy potýkáte s obtížnou životní situací nebo nemocí a přejete si najít jejich řešení a nové možnosti, nabízím Vám své služby. V průběhu naší spolupráce Vás nebudu hodnotit, nebudu Vám radit. Ale udělám vše, co umím, abychom se společně dostali k námi určenému cíli. Měřítkem úspěchu je Vaše spokojenost s dosaženým výsledkem.

Pomůžu Vám zprostředkovat nový pohled na Vaši situaci a život a připravit se na případné změny, které způsobí, že budete umět žít spokojený život.

Máte-li zájem o psychoterapeutickou konzultaci, prosím, kontaktujte mne a objednejte se. Objednání upřednostňuji přes e-mail (skyvovanada@gmail.com). 

Těším se na setkání a spolupráci.

 

 

 

S čím Vám mohu pomoci?

 • emoční potíže (traumatické zážitky, depresivní stavy aj.)
 • potíže ve vztazích (komunikace, navazování vztahů, nevěra, nespokojenost ve vztahu)
 • poruchy příjmu potravy
 • sexuální potíže
 • intenzivní strachy a úzkosti
 • závislosti
 • nutkavé myšlenky
 • psychosomatické potíže
 • noční pomočování
 • zlozvyky
 • seberozvoj (potíže se sebevědomím, sebehodnotou)
 • a jiné...

 

 

 

 • Hypnóza

  Pomáhá při léčbě a řešení:
  - depresivních pocitů
  - úzkostí a strachů
  - závislostí (alkohol, gamblerství, léky)
  - trémy
  - bolestí
  - a dalších fyzických a psychických potížích

 • Psychoterapie

  Služba lidem, kteří se rozhodli pracovat na řešení svých potíží a trápení.

  Na rozdíl od psychologického poradenství může trvat delší dobu.

Kdy využít práci psychoterapeuta?

Hledáte řešení svých potíží a starostí?

Už Vám nestačí knihy s návody, jak se cítit dobře?

Máte potíže v partnerském vztahu, s komunikací, cítíte se vyčerpaní a nespokojení?

Dějí se Vám věci, kterým nerozumíte? (hádky, časté rozchody s partnery, potíže v chování dětí, nehody, časté onemocnění, závislosti blízkých, výbuchy hněvu, návaly úzkostí)

Máte psychiatrickou diagnózu a potřebujete privátní a podpůrnou léčbu vedoucí k vyléčení a ne jen léčení?

Cítíte, že potřebujete změnu, ale nevíte, jak na ni?

Rady kamarádů a příbuzných Vám nepomáhají?

Jste nespokojeni sami se sebou a se svým okolím?

Potřebujete podporu při prožívání náročných životních situací a období?

 

Pokud jste si odpověděli na některou z těchto otázek kladně, může pro vás být spolupráce s psychoterapeutem přínosná. 

 

 

18. čer, 2021

Dovolená

Milí budoucí klienti,
během července a srpna vyhlašuji odpočinkový režim.
Na telefonu mě neseženete, na e-mail odpovím do týdne.
Konzultace, na kterých jsme domluveni, platí.
V plném režimu se potkáme opět od září 2021.
Přeji všem tolik odpočinku a radosti, kolik kdo potřebuje.
Naďa

4. led, 2021

Milí klienti, naše práce pokračuje, jak jsme domluveni. V případě změn se Vám vždy ozvu. Pokud potřebujete změnit konzultaci Vy, napište mi prosím e-mail nebo sms. Děkuji.

21. pro, 2020

Volno

Krásné svátky a celý začátek nového roku.
Jsem pro Vás připravena na práci od 4.1.2021.
Děkuji za celý uplynulý rok, za práci, setkání a vše dobré.
Naďa Skyvová

21. říj, 2020

Zavřeno

S ohledem na rozhodnutí vlády České republiky s účinností ode dne 22. října 2020 do 3. listopadu 2020 je provoz soukromé psychoterapie uzavřen.

Zůstávejte, navzdory všemu, ve zdraví a dobré náladě. Naďa

1. zář, 2020

Konzultační hodiny

Pondělí až pátek - 7:30-14:30

1. čvc, 2020

Dovolená

Prosím, během letních měsíců pro komunikaci se mnou použijte e-mail. Na telefonu nejsem k zastižení.
Těším se v plném provozu zase od září 2020.

8. čer, 2020

Už se na Vás těším i s podáním ruky
✌��������������������

Pojďme pracovat na změnách, řešeních a spokojenosti.

Protože přece víme, že: "Změna vede k porozumění častěji než porozumění ke změně." ����☀����

3. kvě, 2020

Omluva

Pokud se stane, že Vám neodpovím na e-mail nebo telefon, ozvěte se prosím znovu. Může se stát, že kvůli změnám termínů a přeobjednávání Vaši zprávu přehlídnu.
Děkuji za pochopení.

27. dub, 2020

Úplně otevřeno

Psychoterapeutické služby běží podle domluvy, osobně i online.
Setkáme se (zatím) s rouškami a bez podání rukou. Místo něj se dotkneme slovy a dobrou prací.
Moc se na Vás těším.

16. bře, 2020

Aktualizace

Milí klienti, plánované konzultace jsme vyřešili individuálně přes telefon nebo e-mail. Pokud máte jakékoliv otázky, jsem Vám takto k dispozici.
Přeju nám všem hodně klidu a těším se na Vás, až to situace umožní.

23. úno, 2020

Upozornění

Bohužel nejsem momentálně schopna odpovídat na všechny zpožděné hovory, pokud můžete, kontaktujte mě přes e-mail. Děkuju, Naďa Skyvová

19. led, 2020

Meditace

„Podle buddhismu je smyslem meditace následující – v meditaci důkladně, do hloubky pozorujeme, co se odehrává v naší mysli, jakož i v našem těle.
Když se pomocí meditace naučíme pozorovat naši mysl, moc rychle si uvědomíme, jak v mysli neustále vznikají myšlenky a pocity, které ale i hned pominou.
A také si uvědomíme, že nemá žádný smysl snažit se těchto myšlenek a pocitů násilně přidržovat, nebo na nich lpět. Když přestaneme tyto myšlenky a pocity pronásledovat, když přestaneme na nich lpět, naše mysl se najednou zcela uvolní, vyjasní a zavládne v ní klid.
V mysli se objevují a vzápětí mizí všechny možné pocity – radost, hněv, nuda, žádostivost. Ale když už nebudeme po žádném z nich bažit, v momentě, kdy se objeví, je jen jednoduše akceptujeme takové, jaké jsou.
A takto se vlastně naučíme žít v přítomném okamžiku, namísto toho, abychom neustále fantazírovali o tom, co by bylo, kdyby.
Výsledný pocit klidu je tak hluboký, že lidé, kteří se po celý život jen pošetile honí za příjemnými pocity, nemají absolutně žádnou šanci si ho představit.“ – Yuval Noah Harari

6. čer, 2019

Millí klienti, současní i budoucí,

jako každoročně vyhlašuju během léta odpočinkový režim. Tedy méně konzultací, více odpočinku, čerpání inspirace a vzdělávání.
Termíny na konzultace v průběhu letních prázdnin prosím domluvme v červnu.
Od 4.7. do 30.8.2019 budu na mailu 1xtýdně, na telefonu vůbec.

Těsím se na Vás opět od září 2019, Naďa Skyvová

5. lis, 2017

Psychosomatika

"Všechny buňky těla reagují na to, co prožíváne v mysli. Negativní přemýšlení snižuje fungování imunity."

Imunitní systém je, stejně jako centrální nervový systém, opatřen pamětí a schopností se učit. Dá se tedy říct, že inteligence nesídlí pouze v mozku, ale v buňkách celého těla.

Nezáleží jen na tom, čím tělo krmíme fyzicky, ale i psychicky. Jak moc laskavě se k sobě sami chováme, jaké máme vztahy s druhými a jak o ně umíme pečovat, jestli umíme prožívat radost, nepodléhat strachu a úzkostem a manipulaci zvenčí.
Pokud to neumíme, tělo nám dřív nebo později začne signalizovat, že je třeba v životě něco změnit. Když tyto signály nezachytíme nebo přehlížíme, přijde ostřejší signál.
U mnoha nemocí a tělesných potíží mí klienti neví, jak vznikly, a lékaři jim neumějí pomoct, protože to nevědí taky. A nevědí ani, jak člověka vyléčit a nejen léčit. Lidé jsou často zamotaní do konzumace léků a přípravků, které ne vždy pomáhají.

Jedinou cestou je podle mě vrátit se k zodpovědnosti sami za sebe. Pomalu si uvědomit důležitost psychického prožívání a způsobu přemýšlení. Preventivně pečovat o fyzickou kondici, stejně jako o psychickou. Mít tyto oblasti v rovnováze.

5. lis, 2015

Co to je, když ´bolí duše´?

Často jde o emoce chronické anebo silné akutní stresy, které bývají hluboce zapuštěny v podvědomí člověka. Dnes patří k velmi častým prožívaných psychosomatickým potížím bolesti v zádech, v různých místech páteře, mezi lopatkami nebo jinde v těle. Často ´léčíme´následky ale ne přímé příčiny nemocí. Podle některých lékařů a psychologů je příčinou všech tělesných obtíží až z 85% psychika (tzn.různá trápení, nespokojenost a nadměrný stres, konflikty, které zažíváme a neumíme je dokončit).

5. lis, 2015

Milton Erickson - jedinečný psycholog a hypnoterapeut

Erickson otevřeně projevoval lidem zájem a uznání. Jeho přesvědčení, že na každém člověku je něco jedinečného a úžasného bylo plné a očividné. Na odpověď často čekal s jiskrou v oku, s povzbudivým úsměvem a s velkou trpělivostí. Byl přesvědčen, že my všichni se celý život učíme a že život je dobrodružstvím, v němž nikdy nevíme, co nás čeká za nejbližším rohem, ale ať je to cokoliv, bude to zajímavé a my to pravděpodobně zvládneme a něco se naučíme a vyzrajeme a tím obohatíme svůj život.

1. lis, 2016

Realita

Na této škole nahradili tresty a poznámky relaxací. Výsledky jsou ohromující!!!

Žáci dostali možnost naučit se relaxovat, pracovat se svým dechem, dostat se ´sám k sobě´. Děti mají možnost naučit se různé způsoby meditací a relaxačních cvičení. V příjemném prostředí (pro to vytvořeném a zařízeném) se mohou zklidnit, když potřebují.
Relaxace a meditace jsou možnostmi, které velmi dobře fungují, když jsme ve stresu, když potřebujeme pracovat na tom, co je pro nás důležité a zároveň to i poznat.
A čím dřív se to naučíme, tím líp :-)

Ženy