Je mi milou povinností se rozdělit o zkušenost s pí. magistrou Skyvovou. Před více jak rokem se mi začal přesypávat a přestavovat celý můj dosavadní život, byly to tak zásadní změny v celkem krátkém čase, že jsem se s nimi nedokázala dostatečně rychle srovnávat a potřebovala jsem  i názor někoho nestranného. Řekla jsem si, že si zajdu popovídat s někým, kdo je v tom kovaný a navštívila jsem psycholožku, která byla nastavená jinak než já a sezení s ní mi nepřinášely téměř žádné odpovědi na mé otázky a nikam nevedly, ale to mě neodradilo a narazila jsem na paní magistru Skyvovou, a to byla pro mě trefa do černého. Z prvního sezení si pamatuji šíleně rozporuplné myšlenky, když jsem z ordinace odešla, ještě jsem si sama pro sebe říkala, no a zase to k ničemu nebylo a nikam jsem se zase neposunula. Chyba, po pár hodinách se mi v hlavně začalo rozkládat zpětně všechno to, co jsme si řekly a najednou jsem začala chápat, vlastně o čem to je. Celou dobu jsem byla přesvědčená, o tom, že dostanu nějaký návod na to, jak se se svými problémy poprat, a co mám přesně dělat, ale to bylo přesně to co jsem v ordinaci paní magistry nedostala. Namísto toho mi pomohla v sobě najít si sama své vlastní řešení, to jediné, které může fungovat, né žádnou univerzální radu, přesně a jasně mířeným rozhovorem mě přivedla na to abych se na problém podívala z jiného úhlu a přesně z takového, který jsem sama bez ní neviděla. Stačily mi dvě návštěvy a já se sama v sobě posunula, tak moc, že jsem to ani nečekala, vyřešila jsem si bolesti z minulosti a naučila jsem se vidět věci i v jiném rozměru než před tím. Dnes žiju šťastným a vědomým životem a přijímám s pokorou vše čeho se mi dostává.

Děkuji za setkání s Vámi, které bylo pro mě zcela zásadní a za to, jaká jste úžasná bytost, paní Mgr. Naďo Skyvová.

S pozdravem Katka K.

U paní Skyvové jsem byl jednou, potřeboval jsem říct věci, které jsem nemohl říct nikomu jinému, a taky jsem chtěl radu, co dělat. Radu, co přesně dělat (přesněji, jestli se rozhodnout pro A nebo pro B), jsem nedostal a teď jsem za to rád. Místo toho jsem přišel na to, co je pro mě důležité a podle toho jsem se rozhodl sám. Dostal jsem mnohem víc. Nové pohledy a nápady a podporu od profesionála. Víru, že se umím rozhodnout správně. A že to dokážu.

Paní Skyvová se mnou mluvila, poslouchala a ptala se. Měl jsem pocit, že ji zajímám a to bylo snad nejvíc. Když jsme se po nějaké době potkali ve městě, dokonce mě poznala a pozdravili jsme se. Byl jsem mile překvapen, že si mě pamatuje, že nejsem jen ´případ´, což se mi u jiné psycholožky stalo.

Děkuju a třeba někdy nashledanou, P.

 

Paní psycholožka mi při naší první schůzce velmi pomohla. Měla na mě dost času, cítila jsem se u ní dobře, i když jsem byla při příchodu hodně nervózní. Rozuměla jsem všemu, co mi říkala, nemluvila jako doktorka.

Děkuju, M.N.

Mým prvním psychologem v životě byla paní Skyvová a jelikož jsem vybíral zcela nahodile a jen podle recenzí, přidávám taky jednu. Vlastně jsem měl rozepsaný dlouhý text, ale nakonec volím stručnější verzi ;-) Možná jsem věděl, co mám v životě změnit, aby mi bylo líp, ale potřeboval jsem si o tom s někým popovídat. Na schůzku jsem se těšil a proběhla tak, jak jsem potřeboval. Pocit, že můžu říct vše a že mě někdo poslouchá je k nezaplacení. Myslím, že naše setkání vystihuje věta, která padla ve filmu Matrix: „I ty jednou pochopíš, že je rozdíl znát cestu nebo jít po ní, rozhodnutí je na tobě.”